סיפור החברה

וקסמן גוברין גבע חברה להנדסה בע"מ הוקמה בשנת 1989 על ידי המהנדסים דן וקסמן ז"ל ויגאל גוברין, לאחר 17 שנים בהם מילאו תפקידי ניהול בכירים בחברת אשטרום.

בתחילת דרכה עסקה החברה בניהול ופיקוח על הקמת פרויקטי תשתיות ופיתוח ומיקמה את משרדיה הראשונים בעיר ירושלים.

לאחר מספר שנים, הרחיבה החברה את פעילותה לאזור המרכז והתרחבה לתחומי פעילות נוספים. בשנים הבאות ביססה החברה את התשתית הניהולית שלה, במקביל להתמודדות עם פרויקטים שהפכו גדולים ומורכבים משנה לשנה.

בשנת 2002 הצטרף לחברה מהנדס גיא גבע, ולצד פעילותו בתחום ניהול הפרויקטים, החל בהקמת המערך הטכנולוגי – הנדסי של החברה.

עם יציאתה של מדינת ישראל מהמיתון בתחילת המילניום, צמחה החברה בקצב מהיר, תוך התרחבות למגוון תחומי פעילות: תשתיות לאומיות, מגדלים, מבני מגורים, קניונים ומסחר, מבני משרדים וקמפוסים, מרכזים לוגיסטיים, בינוי ערים ועוד.

צמיחת החברה לוותה בבניה של מתודולוגיה יוצאת דופן, הטמעה של מערכי כלים ושיטות, הקמת יחידות ארגוניות תומכות וכן קליטה וצמיחה של טובי האנשים בענף שהפכו את וקסמן גוברין גבע להיות חברת הניהול החזקה בישראל.

החברה צברה מוניטין יוצא דופן ביכולתה "לספק את הסחורה" ולעמוד ביעדים הנדסיים ומסחריים מורכבים. יכולת זו נשענת על חזון וערכי ליבה המשקפים את השותפות האמיצה שלנו עם לקוחותינו ואת המחויבות הבלתי מתפשרת שלנו לתוצאות.

 • דן וקסמן ז"ל

  מייסד
 • יגאל גוברין

  מייסד

חזון החברה

נהיה שותפים אמיצים ללקוחותינו, נוביל פרויקטים בהרמוניה ונפתח בהתמדה את תחום הניהול ההנדסי בישראל.

ערכי ליבה

 • תמונה העליונה מנהיגות
  ומחויבות לתוצאות

  נוביל בנחישות להגשמת יעדי הפרויקטים, נפעל באופן יזום מול כל אתגר, ונהווה דוגמה אישית לכל שותפי העשייה.

 • תמונה העליונה העצמה אישית
  ולכידות צוותית

  מקור עוצמתנו בעבודת צוות איכותית ושיתוף ידע חוצה חברה. נפעל וניצור הזדמנויות למימוש עצמי של כל אחד ואחת מאתנו למען העצמת הישגינו המשותפים.

 • תמונה העליונה מקצועיות
  ושאיפה למצוינות

  ננהל פרויקטים ביסודיות, תוך מחויבות לשילוב בין מתודת הניהול הייחודית שלנו להנדסה מצוינת, ונעניק ללקוחותינו חווית שירות מעולה.

 • תמונה העליונה חדשנות
  ושיפור מתמיד

  כמובילי שוק, נתמיד במחקר ופיתוח, וניישם כלי ניהול חדשניים במטרה להצעיד קדימה את ענף הבניה והתשתיות.

 • תמונה העליונה יושרה
  והגינות

  אנו מחויבים להגינות ושקיפות מול כל שותפי העשייה בפרויקטים.

הנהלה

שירותים

 • ניהול פרויקטים

 • פיקוח הנדסי

 • ניהול סטטוטורי והתחדשות עירונית

 • אנחנו מנהלים פרויקטים מ"קצה לקצה"- תכנון, רישוי, התקשרויות וביצוע ונותנים מעטפת רחבה להקמה של פרויקטים הנדסיים.
  האופן שבו אנחנו מנהלים פרויקטים מבוסס על שלושה עקרונות פשוטים-
  העקרון הראשון הוא שכל פרויקט ינוהל ע"י שותפ/ה בעל/ת ניסיון עשיר בניהול תכנון, ביצוע ופיקוח. העקרון השני הוא שימוש במתודת ניהול חזקה המבוססת על גוף הידע בניהול פרויקטים (PMBOK Guide) , והעקרון השלישי הוא, שמירב הערך בכל פרויקט מגיע בשלב התכנון.
  יישום שלושת העקרונות הללו, מאפשר לנו לנהל בהצלחה את הפרויקטים המורכבים בישראל ולהביא ערך רב ללקוחותינו לאורך השנים.
 • הפיקוח ההנדסי באתרי החברה משמש לבקרה על מערך האיכות של הקבלנים המבצעים. מערך הבקרה של החברה כולל תהליכי הבטחת איכות ובקרת איכות ונחשב למתקדם בענף.
  בהיותה עבודה רב-תחומית, דורשת עבודת הפיקוח ידע נרחב ולשם כך נבנה מערך הפיקוח של הקבוצה באופן שייתן מענה ראוי לאתגר. צוות המפקחים והמפקחות פועל בחלוקה לתחומי התמחות (תשתיות, מבני משרדים, מבני מגורים וכו'), המבטיחה התמקצעות של המפקחים. בנוסף, מפעילה החברה מספר מערכים מרכזיים לפיקוח על מערכות אלקטרומכניות, לחישוב כמויות ועוד. את האיוש המקצועי משלימה מערכת CONTROL, שפיתחה החברה, המשלבת רשימות תיוג ומידע פרטני נגיש לכל מפקח ומפקחת בחברה.
 • הקרקע בישראל היא משאב בחסר והשבחתה באמצעות תוכנית בניין עיר, היא לעיתים רבות הפעולה הכלכלית ביותר שניתן לבצע בפרויקט. תובנה זו עמדה בבסיס הקמתה של חטיבת בינוי ערים בחברה, שהיא כיום המובילה בתחומה בישראל.
  החטיבה, המנוהלת ע"י אדריכלית גלי דולב, מוכרת כגורם מקצועי במוסדות התכנון השונים ועוסקת בניהול תוכניות במגוון תחומים- תחבורה, תשתיות לאומיות, שכונות חדשות וכן תוכניות יעודיות למתחמים פרטניים. לחטיבה התמחות בתחום ההתחדשות העירונית, וניסיון מוכח עם מספר רב של תוכניות ומתחמים שהגיעו לכדי מימוש.
  שירותי החברה בתחום כוללים יעוץ לפני רכישת קרקע, וניהול מלא של ההליכים הסטטוטוריים לאחר מכן.

קהילה

מחויבות חברתית ותרומה לקהילה הן חלק בלתי נפרד והתרבות הארגונית שלנו וככזו, היא מוטמעת בעשיה היומיומית שלנו.

אנו שואפים לתרום לקהילה הן בתחומי הליבה שלנו, בניהול פרו- בונו של פרויקטים חשובים לקהילה, והן באופן אישי, כבודדים או כצוותים בתוך החברה במגוון פעילויות התנדבותיות.

ניהלנו באהבה את הקמת פרויקט בית השאנטי בתל אביב, בית חם לנוער בסיכון, ואת הקמת אלין בית נועם ביער האילנות, כפר לבעלי מוגבלויות.

בימים אלה, אנו מנהלים את ההקמה של מרכז יד שרה באשדוד, ולאחרונה סיימנו את ניהול הקמה של גן החלומות בבאר שבע .

אנו מעודדים את כל עובדי החברה להתנדב באמצעות שיתוף פעולה פורה עם עמותת Helpi , שהינה פלטפורמה להתנדבויות חד פעמיות.

Helpi מאפשרת לכולנו להתנדב בהתאם ליכולות והעדפות האישיות של כל אחד ואחת מאתנו. ההתנדבות מתבצעת עצמאית או בצוותים, והפכה להיות חלק בלתי נפרד מחיי היום יום בוקסמן גוברין גבע.

החברה אימצה מדיניות לפיה כל עובד/ת רשאי/ת להתנדב במסגרת שעות העבודה ללא הגבלה. אנו גאים במעל 1,000 שעות ההתנדבות שמקדישים עובדי החברה בכל שנה, מכל הלב, במגוון רחב של פעילויות.

למדנו גם להכיר את הדרך המיוחדת שבה התרומה לקהילה חוזרת אלינו. היא מעצימה אותנו כיחידים, מגבשת אותנו כצוותים ומחברת את כולנו באופן שאי אפשר להסביר במילים.